Natal Açılar – Aspektler – Harita Yorumlama

Astrolojide Aspekt – Açı veya daha modern bir tanım ile Görünüm kelimesi Latince Aspicere‘ den gelir ve BAK anlamına gelir. Bir açı iki gezegeni birbirine bağlarsa, birbirlerine bakarlar veya birbirlerini görürler demektir. Yani aralarında bir ilişki var denir. Gezegenler birbirlerine bu açılar ile bağlı olurlar. Hoşlarına gitse de gitmese de birbirleriyle ilgilenmek zorunda kalırlar. Bu bağlantıyı, bir telefon hattıyla da örneklendirebiliriz. Biri ararsa, diğer taraftaki kişi daima tepki verir. Bu tepki bazen keyifli, sevgi  dolu, kızgın veya kırgın olabilir. Bir gezegen bir doğum anı haritasında belirli bir yaşam durumunu anlatıyorsa, bu durum hemen ona bağlı diğer tüm gezegenlere aktarılır.

Açılar, gezegenler arasında bir tür iletişim ağıdır. Her insanın görünüş şekli farklı olduğundan, her birinin farklı bir iletişim ağı da vardır. Modern anlamda, açıların bir elektronik cihazdaki devreler gibi olduğu söylenebilir. Burçta görünüm yapısı, bir kişinin bilincinin yapısını temsil eden bir iç devre şeması gibidir. Görüntünün kalitesine ve açısına bağlı olarak ilgili gezegenin işlevini besleyebilir, azaltabilir, değiştirebilir veya artırabilir. Öncelikle burç faktörlerinin, özellikle gezegenlerin kendi aralarındaki temel kuvvetler olarak ilişki işlevini gösterirler. Bunlar ve aralarındaki ilişkiler bir bütün olarak görüldüğünde, genel görünüm modeli astrologa, yaşam motivasyonunu tanımlayan kişinin bilincindeki bağlantıların ve farklı işlevsel alanların bir resmini verir. Bu, ilgili kişinin karakterinin doğru orantılı bir resmini ortaya çıkarır, bu nedenle, görünüş yapılarını bir bütün olarak ve sadece bireysel yönleri değil, bir bütün olarak yorumlamayı öğrenmek önemlidir.

Bununla birlikte, açı okumada, bireysel unsurlar hakkında kapsamlı bir bilgi edinmek önemlidir. Başlangıç ​​olarak, iki gezegen arasındaki her boşluğun ille de bir açı olmadığını bilmeliyiz. Uygun kurallara göre çok doğru bir şekilde hesaplanmalı ve doğrulanmalıdır. Teknik olarak konuşursak, açılar gezegenler arasında 30 derecenin katları olan standart açılardır.

Yıldız Haritası (Horoskop) Nasıl Yorumlanır

1
Yıldız Haritası (Horoskop) Nasıl Yorumlanır
2
Örnek bir doğum anı haritası

Horoskop nasıl çizilir ve gerekenler nelerdir

1
Horoskop – Doğum anı haritası hazırlığı
2
Dünya Saati Hesaplanması
3
Yerel Saatin Hesaplanması
4
Yıldız Saatinin Bulunması
5
Doğum Anı Yıldız Saatinin bulunması
6
Yükselen Burç – ASC, Tepe Noktası – MC nin yerlerinin bulunması
7
Harita yorumlarken tavsiye

Açılara - Aspect Genel Bakış

1
Açı – Aspect Nedir?

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Layer 1
error: Alert: Content selection is disabled!!